Zespół

Agnieszka Kucharska

Psychoterapeutka Gestalt

Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, a także par. Pracuję w języku polskim i angielskim. 

Jestem psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Gestalt . Ukończyłam studia podyplomowe Terapia małżeńska i par. Biorę udział w różnych szkoleniach, warsztatach i kursach, aby poszerzać wiedzę w dziedzinie psychologii i w obszarze psychoterapii. Chcę mieć szerszy obraz świata, zjawisk, zmian i zależności w nim wystepujących. 

Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym i lingwistką. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski. 

Współpracowałam z Centrum Praw Kobiet, gdzie udzielałam wsparcia indywidualnego podopiecznym oraz prowadzilam grupę wsparcia dla kobiet – ofiar przemocy. Mam doświadczenie w pracy z tzw. expatami, czyli osobami, które decydują się albo zostają oddelegowane na stały albo czasowy pobyt za granicą. Tego typu zmiana w dorosłym życiu wywołuje często konieczność zmian adaptacyjnych i może powodować poczucie straty oraz osamotnienia. 

Zapraszam osoby, które doświadczają stresu w życiu osobistym czy też zawodowym, są ofiarami przemocy lub czują bezsilność. Słucham uważnie swoich klientów. Jestem autentyczna. Ważne dla mnie jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia.

W pracy terapeutycznej łączę wiedzę i doświadczenie z wielu obszarów i dziedzin. Za Viktorem Franklem uważam, że “człowiek nie podlega całkowicie zewnętrznemu warunkowaniu i zewnętrznym wpływom, lecz sam świadomie decyduje, czy ulec danym okolicznościom, czy im się przeciwstawić. Innymi słowy, ma nieograniczoną wolność samookreślania się. Nie tylko istnieje, ale nieustannie  kształtuje swoją egzystencję, determinując to, kim w danej chwili jest i kim będzie w następnym momencie.” Pokazanie klientowi wolności samookreślania się, bycia tym, kim się naprawdę jest, to dla mnie cel terapii.

Prywatnie jestem mamą nastolatka, żoną i właścicielką dwóch kotów. Od pięciu lat mieszkam w Szwajcarii. W Empatical prowadzę psychoterapię online lub w gabinecie w Zurychu (Szwajcaria)

Specjalizacja
Psychoterapeutka Gestalt
Dostępność
Do ustalenia
Forma spotkań
Online